Zakup nowego kompletu opon to z reguły dość spory wydatek. Jeszcze do niedawna, jedyną tańszą alternatywą, było ogumienie bieżnikowane lub używane. Obecnie coraz częściej w sprzedaży dostępne są modele pochodzące z Chin, oferowane niejednokrotnie po bardzo atrakcyjnej cenie. Czy warto zdecydować się na chińskie opony do samochodu? A może to jedynie tani bubel, którego zakupu będziemy żałować? Rozwiewamy wątpliwości!

Czy warto kupić chińskie opony do samochodu?

Czy warto kupić chińskie opony do samochodu? Takie pytanie zadaje sobie niejeden kierowca, którego nachodzi konieczność wymiany ogumienia w swoim samochodzie – czy samodzielnej czy w fachowym warsztacie, jak np. wulkanizacja Aleksandrów Łódzki. Nic dziwnego – egzemplarze są w końcu fabrycznie nowe, a jednocześnie znacznie tańsze od modeli renomowanych producentów. Gdzie w takim razie tkwi haczyk? Czy wraz ze spadkiem ceny, obniżeniu ulega również ich jakość? Czy warto kupić chińskie opony do samochodu? Jak się okazuje, sprawa nie jest tak jednoznaczna, jak mogłoby się wydawać.

Chińskie czy europejskie – co będzie lepsze?

Chińskie czy europejskie – co będzie lepsze na drogach? Zanim rozstrzygniemy ten spór, warto zaznaczyć, że w Chinach produkowane są nie tylko chińskie opony w ścisłym tego słowa znaczeniu, ale także ogumienie wielu dobrze znanych, dużych producentów oponiarskich. Różnice jakościowe występujące między nimi są jednak dostrzegalne, a często nawet bardzo znaczące. Jak mówią m.in. eksperci z serwisu wulkanizacja mobilna Łódź, o ile te ostatnie powstają w zgodzie ze ściśle ustalonymi standardami europejskimi, tak pierwsze są często produktami typowo ekonomicznymi. A to z kolei odbija się na ich trwałości i wytrzymałości.

Odpowiadając na pytanie „chińskie czy europejskie – co będzie lepsze?”, należy jednak podkreślić, że nawet wśród chińskich marek opon znajdziemy kilka godnych uwagi opcji (np. Goodride, Rotalla, Firemax), które spełnią oczekiwania przeciętnego kierowcy, jeśli chodzi o prowadzenie i trzymanie się drogi czy wytłumienie hałasu. Jak jednak pokazują rozmaite testy i potwierdzają opinie ekspertów – w tym z warsztatu wulkanizacja Warszawa – pozostają one dosyć w tyle za europejskimi modelami – przede wszystkim w kwestii odporności na aquaplaning i skuteczności hamowania.

Dla kogo najlepsze będą opony chińskie

Dla kogo najlepsze będą opony chińskie? Niższa jakość i osiągi ogumienia od chińskich producentów (nawet tych najlepszych) są faktem. Nie oznacza to jednak, że jest ono zupełnie spisane na straty i nie sprawdzi się na polskich drogach. Dla kogo najlepsze będą opony chińskie?

Specjaliści z warsztatów wulkanizacja mobilna Poznań i wulkanizacja Kraków są zgodni: bez obaw mogą w nie inwestować kierowcy, którzy szukają oszczędnego rozwiązania do standardowego użytku, tj. spokojnej, niezbyt dynamicznej jazdy, przede wszystkim po miejskich drogach. Decydując się na ich zakup sprawdź, czy wybrane przez Ciebie modele posiadają specjalne oznaczenia zezwalające na sprzedaż na terenie UE. Dzięki temu zyskasz pewność zakupu produktu przyzwoitej jakości w dobrej cenie, a tym samym bezpieczeństwa na drodze!