Potrzebujesz pomocy specjalistów od opon. Wejdź w zakładkę „opony” i wybierz miasto, w którym chcesz kupić opony. 

Opony bieżnikowane

Zużyte opony wcale nie muszą zostać zutylizowane. Można im nadać drugie życie, adaptując je do zupełnie innych celów, tworząc z nich na przykład huśtawki, legowiska dla zwierząt czy krzesła i stoły do ogrodowych altan. Na tym jednak nie koniec, bo można także postawić na regenerację ogumienia i opony bieżnikowane, czyli takie, w których bieżnik jest odtwarzany. Jeśli chcesz się dowiedzieć, więcej, skontaktuj się z nami! Nasz zakład wulkanizacyjny zajmuje się oponami bieżnikowanymi, odzyskując ich pierwotne właściwości. Z tego typu usług możesz skorzystać w oddziałach na terenie całej Polski. Zerknij na przykład na opony Warszawa, opony Katowice, opony Sopot czy opony Gdańsk.

Opony używane

Proces bieżnikowania może przebiegać na dwa sposoby. Opony używane mogą być mu poddawane „na gorąco” lub „na zimno”. Jest to możliwe w przypadku ogumienia bez poważnych uszkodzeń, otarć, przecięć, wygięć czy przebić. W naszym zakładzie bieżnikowane są opony do samochodów osobowych, ciężarowych, dostawczaków i autobusów. Warto tu zauważyć, że każda opona używana, która zostaje poddana temu zabiegowi, już przed obróbką mechaniczną przechodzi szereg testów (m.in. prób ciśnieniowych), a później jest także dodatkowo sprawdzana. Taka drobiazgowa kontrola pozwala uniknąć ewentualnych uszkodzeń, odpowiednio wcześnie je wykrywając.

Opony zimowe używane

Biorąc pod uwagę sezonowość ogumienia, bieżnikowane mogą być zarówno opony letnie, jak i opony zimowe używane z reguły nie dłużej, niż 5-7 lat. Co więcej, tego zabiegu nie przeprowadza się  częściej, niż dwa razy. I choć po regeneracji do złudzenia przypominają one nowe egzemplarze, to są od nich nieco cięższe (szacuje się że bieżnikowane opony zimowe są cięższe o około 20 procent w porównaniu z fabrycznie nowym ogumieniem). Przy okazji warto zwrócić uwagę na oznaczenie „Regroovable”. Można je często zauważyć na ogumieniu pojazdów ciężarowych. Symbol ten jest informacją o tym, że opona jest nieco grubsza i nadaje się do pogłębienia. Dotyczy to nie tylko bieżnikowanych opon zimowych używanych. Ta sama procedura obejmuje bieżnikowane opony letnie oraz całoroczne.

Opony letnie używane

Mimo że opony letnie używane, które zostały poddane bieżnikowaniu, bywają postrzegane jako gorsze i są kierowcy, którzy podchodzą do nich z dużą dozą nieufności, to warto zagłębić się w szczegóły. Wówczas bez problemu można znaleźć informacje o tym, że działanie takich opon oraz ich trwałość są lepsze, niż w przypadku kilkuletniego, ale mocno zużytego ogumienia, mającego za sobą dziesiątki tysięcy przejechanych kilometrów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, masz dodatkowe pytania albo jakaś kwestia dotycząca opon letnich używanych budzi Twoje wątpliwości, skontaktuj się z naszą firmą. Pomożemy Ci także wtedy, gdy regeneracja ogumienia zainteresuje Cię nie tylko w warstwie teoretycznej. Krótko mówiąc, jeśli szukasz opon bieżnikowanych używanych w dobrej cenie, to miejsce jest dla Ciebie!