Ogumienie Twojego samochodu jest już mocno wyeksploatowane i prosi się o zasłużony odpoczynek? A może zbliża się sezon i pora uzbroić pojazd w komplet zimowek lub letnich opon?

Jeśli stoisz przed koniecznością zamontowania w pojeździe nowego ogumienia, ten artykuł jest dla Ciebie! Podpowiadamy, ile powinna wynosić cena wymiany opon oraz kiedy i gdzie warto się na nią zdecydować!

Wymiana opon – kiedy jest niezbędna?

Wymiana opon – kiedy jest niezbędna? Aby opony dobrze spełniały swoją funkcję, muszą być nie tylko w odpowiedniej kondycji. Powinny być też dobrze dopasowane do nawierzchni, po której porusza się pojazd. Dzięki temu zyskujemy gwarancję nie tylko komfortowej, płynnej jazdy i jej większej ekonomiki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa na drodze. Wymiana opon jest oczywiście niezbędna w momencie awarii ogumienia – zwłaszcza, kiedy sytuacja przytrafiła się w trasie i uniemożliwia dotarcie do celu.

W takich sytuacjach nieocenione są mobilne warsztaty, jak np. wulkanizacja mobilna Wrocław czy wulkanizacja mobilna Opole, które przyjeżdżają pod wskazany przez kierowcę adres i świadczą usługę na miejscu zdarzenia. Wymiana opon konieczna jest oczywiście również w razie wyeksploatowania ogumienia oraz w momencie zmiany sezonu. Zastosowana mieszanka gumy oraz bieżnik w zimówkach i oponach letnich są bowiem zupełnie inne i przekładają się na przyczepność oraz czas hamowania, a tym samym bezpieczeństwo.

Ile wynosi cena wymiany opon?

Ile wynosi cena wymiany opon? Niestety trudno o jednoznaczną odpowiedź. Koszt takiej usługi może być różny i wahać się od kilkudziesięciu do nawet 250 złotych. Na ostateczną kwotę składają się różne czynniki, jednak kluczowe znaczenie ma typ pojazdu i średnica jego kół oraz rodzaj montowanych opon i felg. Oczywiście im więcej cali na liczniku, tym najczęściej wyższa cena, jaką przyjdzie kierowcy zapłacić za usługę.

Większego rachunku należy również spodziewać się w przypadku felg aluminiowych – z reguły różnice wahają się w granicach 15-25 złotych. Odpowiadając na pytanie, ile wynosi cena wymiany opon, nie można zapominać również kwestii samej lokalizacji – inny cennik obowiązywać będzie w mniejszych miejscowościach, np. w serwisie wulkanizacja Nowy Sącz, inny w większych miastach, np. w zakładzie wulkanizacja Gdynia.

Gdzie wymienić opony?

Gdzie wymienić opony w samochodzie? Jeśli stan techniczny ogumienia zamontowanego w Twoim pojeździe pozostawia wiele do życzenia (widać pęknięcia, nacięcia, wybrzuszenia czy bąble). Korzystasz z tego samego kompletu dłużej niż 6 lat bądź bieżnik jest już znacząco spłycony (a wskaźnik TWI odsłonięty)? Niezbędne jest zamontowanie nowego kompletu.

Jeżeli znasz się na rzeczy i chcesz zrobić to na własną rękę, nic nie stoi na przeszkodzie. Natomiast, gdy masz co do tego wątpliwości lub po prostu wolisz powierzyć to zadanie profesjonalistom, umów się czym prędzej na wizytę w profesjonalnym warsztacie – takim, jak wulkanizacja Tarnów.

Specjaliści w kompleksowy sposób zajmą się Twoim samochodem – przed montażem opon i felg dokładnie umyją je pod ciśnieniem, sprawdzą kondycję i przygotują do założenia. Ponadto, oczyszczą koła, zabezpieczą powierzchnie, skontrolują stan śrub mocujących i wyregulują ciśnienie, zgodnie z zaleceniami producenta danego modelu.